Гласът

Кметът връчи  наградите „Ученик на годината“

С наградата „Ученик на годината“  за учебната 2021/2022 година са удостоени 18 ученици от община Карнобат. Отличията бяха връчени  от кмета на община Карнобат Георги Димитров. Наградите се връчват по повод  Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. Отличието е признание  и поощрение за учениците, постигнали високи постижения в учебния и извънкласния  процес.  

НАГРАДЕНИ УЧЕНИЦИ

1.ДИМИТЪР КАЙРЯКОВ – IIIА КЛАС, СУ „ХРИСТО БОТЕВ“, ГР. КАРНОБАТ – Първо място в Национален конкурс по народно приложно изкуство „От Коледа до Великден“, раздел „Апототропейни предмети“ – торбичка; първо място в Национален конкурс по народно приложно изкуство „От Коледа до Великден“, раздел „Апототропейни предмети“ – калпак; активно участие в извънкласните училищни дейности


2.ЛИЯ НЕДЕЛЧЕВА – VА КЛАС, СУ „ХРИСТО БОТЕВ“, ГР. КАРНОБАТ – поощрителна награда за втора възрастова група в категория Литература, раздел поезия на Национален конкурс „Възкресение Христово“, второ място от Трети регионален конкурс за детска поезия на тема „Моят град“, отлично представяне в ХVIII Национален конкурс „Златна есен – плодовете на есента“ – Севлиево -21, организиран от МОН, НДК, Община Севлиево и ЦПЛР Детски комплекс „Йордан Йовков“, отлично представяне в олимпиади и състезания, активно участие в училищните дейности и принос за популяризирането им.


3.ИВИЛИН КОЛЕВ – VIA КЛАС, СУ „ХРИСТО БОТЕВ“, ГР. КАРНОБАТ – първо място в Национален турнир по хвърляния „Дионисополис“, гр. балчик в дисциплина мятане на диск; второ място в Национален турнир по хвърляния „Дионисополис“, гр. Балчик в дисциплина мятане на чук; много добро представяне в олимпиади и състезания, активно участие в училищните дейности.
4.ЕЛИФ САБРИ – XA КЛАС, СУ „ХРИСТО БОТЕВ“, ГР. КАРНОБАТ – постигнати отлични резултати в учебно-възпитателната работа, активно участие в разработване и реализиране на ученически инициативи и проекти, принос за обогатяване на културния живот в училището, като участва в организирането и провеждането на творчески срещи, събития, благотворителни акции.


5.ВАСИЛЕНА ВЪЛЕВА – XI А КЛАС, СУ „ХРИСТО БОТЕВ“, ГР. КАРНОБАТ – първо място за подкаст в Международен конкурс за младежки медиен продукт по проект „Свързани срещу нетолерантността. Виртуални мостове в мрежата“, постигнати отлични резултати в учебно-възпитателната работа, много добро представяне в олимпиади и състезания, активно участие в разработване и реализиране на ученически инициативи и проекти, принос за обогатяване на културния живот в училището.
6.ВЕЛИЗАРА АНДРЕЕВА – XII КЛАС, СУ „СВЕТИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЙ“ , ГР. КАРНОБАТ – Отличен резултат, второ място в Национално състезание по български език и литература „Любословие“.


7.ГРИГОР БОЖАНОВ – X КЛАС, СУ „СВЕТИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЙ“, ГР. КАРНОБАТ – Отличен резултат, трето място в Национално състезание по български език и литература „Любословие“.
8.АТАНАС РАДЕВ – IХ КЛАС, СУ „СВЕТИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЙ“, ГР. КАРНОБАТ – Бронзов медал от държавен личен шампионат 2022 г.
9.ГЕОРГИ БАЙЧЕВ – VII КЛАС, СУ „СВЕТИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЙ“, ГР. КАРНОБАТ – Сребърен и златен медал в Национално състезание „Многознайко“.
10.МИКАЕЛА ВИДЕВА – VI КЛАС, СУ „СВЕТИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЙ“, ГР. КАРНОБАТ – Отличен резултат, първо място в конкуренция с всички шестокласници в областния кръг на олимпиадата по География и икономика; Два златни медала от Национално състезание „Многознайко“.


11.АБИБЕ АМЗА – XIIА КЛАС, ПГСС , ГР. КАРНОБАТ – отлично представяне и на теория и на практика – второ място в направление „Растениевъдство“ на ХII Национално състезание „Млад фермер“ – регионален етап за Южна България, Свиленград.
12.СТАНЧО ИВАНОВ – XIIА КЛАС, ПГСС , ГР. КАРНОБАТ – Спечелил второ място като комплексен състезател в направление „Механизация на селското стопанство“ в ХII Национално състезание „Млад фермер“ – регионален етап за Южна България, Свиленград – най-добър на листовките и на кормуването.
13.КАЛИНА ЖЕЧЕВА – IV КЛАС, ОУ „ХРИСТО СМИРНЕНСКИ“, ГР. КАРНОБАТ – Класирана на областния кръг на олимпиадата по гражданско образование; Наградена в трите дистанционни кръга на международния турнир „Математика без граници“ – 2 бронзови и един златен медал, класирана за участие във финалния кръг на турнира, който ще се проведе през м. юли 2022 г.; Златен медал от национално състезание „Аз зная английски“ – „Многознайко“, Златен медал от национално състезание „Млад математик“ – „Многознайко“, Златен медал от национално състезание „Родна реч“ – „Многознайко“.


14.СИМОНА ИВАНОВА – VIА КЛАС, ОУ „ХРИСТО СМИРНЕНСКИ“, ГР. КАРНОБАТ – Системно участие и призови места в конкурси, състезания и олимпиади; Първо място в раздел „Есе“ в Национален конкурс „Будителите в нас“ Новград 2021 г.; Бронзов медал в есенен и зимен кръг на Национално състезание по български език „Родна реч“; Поощрителна награда в Общински конкурс „За подвига на милиони паднали. За мен“ в раздел „Лично творчество – проза“, Карнобат 2022 г.; Отлично представяне на Националните конкурси „Нарисувай своята приказка“, „Коледна звезда“, „Аз обичам Черно море“, „Коледа“ и други, участие в изключително разнообразна и богата извънкласна дейност: открити занятия в иновативните кабинети в училището, отбелязване на чествания и международни дни, и др., ползва се с авторитет сред ученици и учители и успешно работи в екип.


15.ГАЛЕНА ЧАНЕВА – VБ КЛАС, ОУ „ХРИСТО СМИРНЕНСКИ“, ГР. КАРНОБАТ – Системно участие и призови места в конкурси, състезания и олимпиади; Първо място в Национален конкурс за разказ „Цветовете на доброто“ Кюстендил 2022 г.; Трето място в Национален конкурс „Коледна звезда“, Тутракан 2021 г.; Трето място в Национален конкурс „Моята мечта за Коледа“, Ямбол 2021 г.; Поощрителна награда в във Втори международен конкурс „Мечтата ми за Коледа“, Сливен 2021 г.; Първо място в Общински конкурс „За подвига на милиони паднали. За мен“ в раздел „Лично творчество – проза“, Карнобат 2022; Отлично представяне в Националните конкурси „Будителите в нас“, „Аз обичам Черно море“, „Коледа“ и други, отличен успех, участие в изключително разнообразна и богата извънкласна дейност: открити занятия в иновативните кабинети в училището, отбелязване на чествания и международни дни, и др., ползва се с авторитет сред ученици и учители и успешно работи в екип.
16.АНГЕЛ ИВАНОВ – VI КЛАС, ОУ „П. Р. СЛАВЕЙКОВ“, ГР. КАРНОБАТ – Активно участва в извънкласни форми, работи упорито и целенасочено в обучение в електронна среда, защитава позицията си относно опазване на околната среда в училищните инициативи.
17.СТЕФАН ДИМИТРОВ – VI КЛАС, ОУ „П. Р. СЛАВЕЙКОВ“, ГР. КАРНОБАТ – Много добри постижения в учебната и извънкласни дейности, работи упорито и целенасочено в обучение в електронна среда, Участва активно в училищните инициативи, като постига развитие и изява на своите заложби.
18.ИВАН СЪБЕВ – VII КЛАС, ОУ „ХРИСТО БОТЕВ“, С. ЕКЗАРХ АНТИМОВО – За високи постижения в учебната и извънкласни дейности, и в благотворителни инициативи.

Настоятелството при НЧ“Д.Полянов – 1862г.“ също отличи своите самодейци, които тази година завършват средно образование – Симона Русева – Младежка театрална формация „Хоризонти“ и Мажоретен състав, Ася Колева, танцова формация „Терпси“,  Елис Мустафа – солист на Вокална група „До Ре Ми“, Деница  Желева –  Танцов ансамбъл „Карнота“, Светлозара Савова –Барабанен оркестър, Красен Атанасов- Младежка театрална формация „Хоризонти“, Петър Косев – Младежка театрална формация „Хоризонти“.  

Виж още

Още новини

Вашият коментар