Днес Карнобат казва последно сбогом на Стефан Желев – бивш кмет на Карнобат, общественик, но най-вече човек, работил от сърце и всеотдайно за община Карнобат. Поклонението е от 11:30ч. до 13:30ч. в НЧ “Д.Полянов -1862г.“ Погребението е от 14 часа.
През последните години името на Стефан Желев се свързваше с дейността на пенсионерските клубове в общината. Той бе дълги години председател на Пенсионерската организация, за чието развитие посвети голяма част от своето време.
Стефан Желев, отдясно, на Празника на Карнобат 2012г., заедно с Димитър Радев.
Стефан Желев е Председател на ИК на Общински народен съвет (ОБНС) – Карнобат от 18 апр. 1979 до 23 апр. 1985 г.
Под негово ръководство е създаден Общински щаб на доброволните отряди на трудещите се на територията на Карнобатска община.
В областта на строителството предприема съответните мерки за премахване на всички незаконни, неузаконяеми и непригодни постройки в централната градска част като на тяхно място се оформя новия център. Местностите “Чиксалъма” и “Гъбриката” са предложени за вилни зони. През окт. 1984 г. е приет общия градоустройствен план, а през януари 1985 г. е взето решение да се организира конкурс за градоустройствено решение на централната градска част. Утвърждава списъците за покупка на жилища от фонд “Млади новобрачни семейства”.

През мандата му са отчуждени и предоставени терени за нуждите на стопански предприятие и организации, за групово жилищно строителство, за строителство на културни институции, музейна сбирка и парцел за къщата музей “Ганчо Хардалов”, за спортна зала и детска градина за над 100 деца. Осигурени са подходящи помещения за читалища и библиотеки в селата Искра, Барган, Соколово, Кликач и Сан Стефано, за читалищен дом и Търговски център в Карнобат, за Младежки и пионерски дом, Междуучилищен център и обреден дом към ОбНС, надстроена е и сградата на общината, осъществен е ремонта на училищата в Карнобат и в селата Железник и Деветак, преустроена е пощенската сграда в Карнобат, а в селата Крумово Градище, Венец, Кликач и Добриново са осигурени подходящи помещения за пощенски станции.
По предложение на Стефан Желев в АПКомплексите, НПКомплексите, Клоновите стопанства и кметствата в селата Кликач, Невестино, Деветак и Крумово Градище е извършено строителство на целодневни детски градини, на учебна сграда в с. Кликач и е разширен пансиона в с. Невестино.
През 1981 г. е открит водопровода “Камчия – Карнобат”, заделени са средства за строителството на пречиствателна станция на яз. Камчия, приета е програма за периода 1981 – 1985 г. и до 1990 г., водоснабдени са училищата на града.

През мандата на Стефан Ж. Дончев са извършени генерални ремонти за благоустрояване на площадите “Димитър Полянов” и “Илинден”, на улиците Иван Хазърбаса-нов, Любен Каравелов, кв. 69, стадиона, ЦДГ и гробищата. Основно е реконструиран централния площад, околовръстния път в кв. 146, отбивния път от автогарата, асфалтирани са улиците Дунав, Гурко, Народен партизанин, бул. Девети септември. Направена е улична настилка на 12 000 м², а през 1980 г. е извършена корекция на р. Порой. Канализирани са улиците Дунав, Стара планина, Георги Кирков, Георги Бенковски, Лиляна Димитрова, а са изградени улиците Йордан Йовков, Дебърл, Огнян Танев и С. Киров. Карнобат е озеленен и осветен.
Открит е Междуучилищен център за производствено обучение, трудово възпитание и професионално ориентиране на всички ученици от ІV-ти до Х-ти клас на ЕСПУ-та в общината. Утвърден към ОбНС е Методически съвет за подготовка и квалификация на ръководни и изпълнителски кадри от системата на ОбНС при селищната система.
В областта на образованието са извършени важни положителни промени – през учебната 1981/1982 г. е предоставена нова сграда на НОУ “Христо Ботев” и то става ЕСПУ, предоставена за нуждите на НОУ “Христо Смирненски” е сградата на бившето училище “Софроний”, а Помощното училище в града получава името “Иван Вазов”.
В годините на своя мандат Стефан Желев прави възможно осъществяването на автобусната връзка на Карнобат с окръжните градове Сливен, Бургас, Шумен, Русе, Велико Търново, а през летния период и с Пловдив и Казанлък. В градския транспорт е въведена радиотелефонна връзка с диспечерски пункт за контрол. Открити са две нови автобусни линии.
В социален аспект той подпомага земеделските стопанства като им раздава 1930 дка общинска земя за лични стопанства, отпуска еднократна парична помощ на нуждаещите се граждани, награждава многодетните майки с парични награди и с орден “Майчина слава”.
През този период получава своето име и новоизграденият жилищен комплекс “Маркели” в западната част на Карнобат, а всички исторически места са обозначени и са поставени паметни плочи.