Карнобат

Кои са носителите на „Наградата на Карнобат“ в системата на предучилищното и училищно образование за 2020?

16 ученици, 20 преподаватели и 2-ма директори тази година са отличени с престижното отличие. „Наградата на Карнобат“ в системата на предучилищното и училищно образование се връчва по повод 24 май. Целта й е да удостои с признание и да поощри учители, директори и ученици, като популяризира сред обществеността техния професионализъм, граждански принос, таланти и значими постижения.

Вижте носителите на престижното отличие за 2020г.

„УЧИТЕЛ НА ГОДИНАТА“ В СИСТЕМАТА НА ПРЕДУЧИЛИЩНОТО ОБРАЗОВАНИЕ

– ПЕНКА ДИМЧЕВА АТАНАСОВА – Учител в ДГ „Мир“, гр. Карнобат;

-ТАНЯ ГЕОРГИЕВА ДРАГУНЧЕВА – Старши учител в ДГ „Вълшебство“, гр. Карнобат;

– ВЕНЕТА  ЕМИЛОВА  ПЛАХОВА- старши   учител в ДГ „Славейче“, гр. Карнобат;

– АНТОАНЕТА ДИМИТРОВА ГОСПОДИНОВА – Старши учител в ДГ „Яна Лъскова“, гр. Карнобат;

– ЕЛИЧКА АНТОВА НОВАКОВА – Главен учител в ДГ „Иглика“, гр. Карнобат;

– МАЛИНА ДИМИТРОВА ПЕНЕВА – Старши учител в подготвителна група, СУ „Христо Ботев“, гр. Карнобат

 „УЧИТЕЛ НА ГОДИНАТА“ В СИСТЕМАТА  НА СРЕДНОТО ОБРАЗОВАНИЕ

– МАРИЯ СТАНЧЕВА ИВАНОВА – Старши учител в начален етап, СУ „Христо Ботев“, гр. Карнобат

– ВЛАДИМИР АНГЕЛОВ ТЕРЗИИВАНОВ – Преподавател по предмети от Философския цикъл в гимназиален етап, СУ „Христо Ботев“, гр. Карнобат

-СЕМРА РАМАДАН КУРИЕВА – Старши учител, преподавател по английски език, СУ „Христо Ботев“, гр. Карнобат

-НАДЕЖДА НИКОЛОВА ПЕТКОВА – Старши учител, преподавател по Български език и литература , СУ „Св. св. Кирил и Методий“, гр. Карнобат;

-ДОБРИНКА КУЛЕВА ВИДЕВА – Старши учител, преподавател по биология и здравно образование, СУ „Св. св. Кирил и Методий“, гр. Карнобат;

-ЕКАТЕРИНА  АЛЕКСАНДРОВА  ЯНКОВА  –   старши учител в начален етап на основното образование, СУ „Св. св. Кирил и Методий“, гр. Карнобат;

-ДОНКА ТОДОРОВА ХРИСТОВА – Главен учител в начален етап, ОУ „Христо Смирненски“, гр. Карнобат;

-СВЕТЛАНА ИВАНОВА СТАНЧЕВА – Старши учител в прогимназиален етап на основното образование, преподавател по Български език и литература, ОУ „Христо Смирненски“, гр. Карнобат, Категория „Новатор“;

-ЗЛАТИНА АТАНАСОВА АТАНАСОВА –  учител в прогимназиален етап, ОУ „П.Р. Славейков“, гр. Карнобат ;

-СВЕТЛАН КОСТАДИНОВ ТОНЕВ – Старши учител в начален етап, ОУ „П.Р. Славейков“, гр. Карнобат;

-ГЕРГАНА СТЕФАНОВА ЯНУШЕВА –  учител по  общообразователен предмет, ПГССЛП;

-СВЕТЛАНА ПЕТРОВА ТОПАЛОВА – учител по общообразователен учебен предмет гимназиален етап, ПГССЛП ;

-ДАНИЕЛА ЗЛАТЕВА АТАНАСОВА –  Старши учител, преподавател по Английски език, ОУ „Христо Ботев“, с. Екз. Антимово, община Карнобат;

-ФАТМЕ ИСЕИНОВА ХАЛИЛОВА- Старши учител в начален етап на основното образование в  ОУ „Христо Ботев“, с. Кликач.

КАТЕГОРИЯ „ДИРЕКТОР НА ГОДИНАТА“ 

–  ЙОРДАНКА ПЕТРОВА СТОЯНОВА – Директор на ДГ “ МИР“ гр. Карнобат;

– МАРГАРИТА ХРИСТОВА ПАСКАЛЕВА  – Директор на СУ „Св. св. Кирил и Методий“  гр. Карнобат

НАГРАДА „УЧЕНИК НА ГОДИНАТА“- ЗА ВИСОКИ ПОСТИЖЕНИЯ В УЧЕБНАТА И ИЗВЪНКЛАСНА ДЕЙНОСТ

СУ „Христо Ботев“, гр. Карнобат

Виктория Добринова Стоянова, ученичка в V „Б“ клас – финалист на Международен детски арт конкурс Golden Ease12019 – /Златен статив/.

Василена Красимирова Вълева, ученичка в IX „А“ клас, победител в конкурса на Уницеф „Правото ми на мнение! Моите каузи в социалните мрежи“ за 2020 година.

Радослав Георгиев Ченешев,  ученик в IV „Б“ клас, първо място на Национален шосеен пробег „Карнобат“, възрастова група момчета 10- 11 г. 600 м., първо място на Национален лекоатлетически пробег „Петко Йорданов“, гр. Нова Загора при момчета 9 – 10 г.- 200м., първо място на Национален турнир „Петър Арнаудов“ гр. Добрич при момчета 10 -11 г. – хвърляне на плътна топка, второ място на Национален шосеен пробег „Самоков“ гр. Самоков при момчета 10 – 11 г. – 450 м.

Габриела Валентинова Георгиева,- ученичка в IV „A“ клас, сребърен медал на Държавно първенство по фехтовка за деца до 11 години, бронзов медал на Държавно първенство по фехтовка за деца до 13 години, сребърен медал на „Мастърс по фехтовка – осемте най-добри в България“ за деца до 11 години.

Николета Александрова Колева, ученичка в XII „В“ клас, председател на Ученическия парламент в СУ „Христо Ботев“ – град Карнобат – за отличен успех и изявени лидерски качества. Активно участва в разработване и реализиране на ученически инициативи и проекти. Има принос за обогатяване на културния живот в училището и за организиране и провеждане на литературни четения, творчески срещи с поети, писатели, хора на изкуството, инициира благотворителни акции в подкрепа на ученици в риск от отпадане от училище.

СУ“Св.св.Кирил и   Методий“, гр. Карнобат

Магдалена Миросла-вова  Динева, ХII „В“ клас:

– Класирана за Националния кръг на олимпиадата по БЕЛ (резултат 5.50);

– Участие в Националното филологическо състезание към ПУ „Паисий Хилендарски“ (резултат 5.70);

-Участие във втори кръг на Националното състезание на сдружението на филолозите „Любословие“ (резултат 43т.).

Мария Янева  Баба-лиева, ХII „А“  клас:

– Класирана за   Националния кръг на олимпиадата по БЗО.

Симона  Красимирова  Димитрова, ХII „В“ клас:

-Класирана за национален кръг на състезание „Creative Writing“             ( Творческо писане на английски език);

-Участие в Националното филологически състезание към ПУ „Паисий Хилендарски“ (резултат 5.60);

-Участие във втори кръг на „Любословие“ (резултат 32т.)

Радко  Василев  Василев, IХ „Б“ клас:

– Първа награда НЛК „Доброто и злото в днешното общество“;

– Първа награда НЛК „Национален парк „Рила“-познат и непознат“;

– Втора награда НЛК „От Коледа до Василъовден“;

-Първа награда НЛК „Рождество на спасителя“;

-Втора награда НЛК „И ти си в мене – ти, родино моя!“;

-Специална награда НЛК „Присмехулници“;

-Бронзов медал в Международен математически турнир „Математика без граници“; 

-Трето място НЛК „Григор Попов“ ;

-Второ място НЛК „Милка и Емил Коралови“.

Мария  Живкова  Георгиева, VI „Б“ клас:

-Първо място за есе във втора възрастова група в VIII национален ученически журналистически конкурс „Григор Попов“ със своето есе „Социални мрежи“;

-Сребърен медал от Международен математически турнир „Математика без граници“.

ОУ „Христо Смирненски“, гр. Карнобат

 Галена Райчева Чанева – 3″ Б“ клас:

– Системно участие в олимпиади, конкурси, състезания и спечелване на призови места;

-За трета поредна година ученичката се представя отлично на областния етап на Националната олимпиада по гражданско образование;

– Проектът „Шепа обич“ е класиран на първо място в предварителния етап на националния кръг;

– Отлично представяне на проведените етапи на СБНУ;

– Достойно представяне на първия етап на състезанието „Математика без граници“;

-Специална награда на училищния конкурс за най-артистично изпълнение на стихотворение;

– Отличен успех през учебната 2019/2020г.;

– Активно участие в различни творчески и доброволчески дейности на класа при реализация на проекти;

– Многобройни участия в класни и  училищни тържества и събития при отбелязване на празници от националния календар и съпричастност към делото на известни личности.

Деница Красимирова Петрова – VII „Б“ клас:

– Системно участие в олимпиади, конкурси, състезания и спечелване на призови места;

– За трета поредна година ученичката се представя отлично на двата кръга от Националното състезание по български език и литература „Любословие“ с най-висок резултат от седмокласниците от град Карнобат. Във финалния етап на състезанието Деница зае почетното второ място от общо 324 участвали ученици;

– Много добър успех на областния кръг на олимпиадата по български език и литература в град Бургас;

– Първо място с ВГ „Синева“ в Международен конкурс „Радост на брега“-Созопол 2019г.;

– Второ място с ВГ „Синева“ за млади изпълнители на Арт фестивал „Сезони“-Бургас 2019г.;

-Трето място за автентичен фолклор от Национален конкурс „С песните на Стайка Гьокова -Карнобат 2019г.“ с ВГ „Синева“; 

– Отлично представяне в XV Национален музикален фестивал „Фолклорен изгрев“-Варна 2019г.;

– Първо място в Общински спортен турнир по волейбол -момичета Карнобат 2020г. ;

– Първо място в Национален литературен конкурс „Разкажи ми приказка“ 2019г. за творбата „Доброто в съня ми“;

– Трето място в Национален конкурс „Коледа – възможна е желана“- Петрич 2019г.;

– Отлично представяне на Национален конкурс „Разкажи ми приказка“ на тема „Без подарък“- София 2020г.;

– Поощрителна награда в Национален конкурс „Една светиня отвъд смъртта“ -Поморие 2020г.;

– Отлично представяне на Национален конкурс „Да уловиш звезда“ -Сливен 2019г.;

– Поощрителна награда в Национален конкурс „България в сърцата и мечтите ни“ –  Шумен  2019г.;

– Отлично представяне в Национален конкурс „Възкресение Христово“ – София 2019г.;

– Отлично представяне на Международен конкурс „Аз обичам Черно море“-Несебър 2019г.;

– Отлично представяне на Национален конкурс за есе или стихотворение „Венчайте България с лаврови венци“ Казанлък 2020г.;

– Отлично представяне в училищния кръг на състезанието по английски език Spelling Bee;

– Отлично представяне в проекта „Предприемачество чрез наука за момичета“, организиран от ЗОНТА КЛУБ Бургас 2020г.;

– Отлично представяне в НП „Осигуряване на съвременна образователна среда“ 2019г.,  модул „Културните институции като образователна среда“;

– Отличен успех в училище;

– Участие в изключително разнообразна и богата извънкласна дейност: открити занятия в иновативните кабинети на училището; отбелязване на чествания, международни дни; водеща на събития в училище; сътрудничество с читалищната библиотека в отбелязване на годишнини от рождението или гибелта на български писатели и поети;

– Активно участие в живота на паралелката;

– Ползва се с авторитет сред ученици и учители. Успешно работи в екип.

Нана Радостинова Цонкова – VII „Б“ клас.

– Системно участие в олимпиади, конкурси, състезания и спечелване на призови места;

– Отлично представяне на Националното състезание по български език и литература „Любословие“;

– Много добър успех на областния кръг на олимпиадата по български език и литература в град Бургас;

– Първо място с ВГ „Синева“ в Международен конкурс „Радост на брега“-Созопол 2019г. ;

– Второ място с ВГ „Синева“ за млади изпълнители на Арт фестивал „Сезони“-Бургас 2019г.;

– Трето място за автентичен фолклор от Национален конкурс „С песните на Стайка Гьокова -Карнобат 2019г.“ с ВГ „Синева“; 

– Отлично представяне в XV Национален музикален фестивал „Фолклорен изгрев“-Варна 2019г.;

– Специална награда от Национален конкурс за авторски разказ на тема „Моите любими книжни герои в една история“ – София 2020г.;

– Първо място в Национален конкурс „Разкажи ми приказка“ -София 2020г. за приказката „Кучешка история“;

– Първо място в Национален конкурс „Коледа – възможна и желана“ – Петрич 2019г.;

– Второ място в Национален конкурс „Една светиня отвъд смъртта“ – Поморие 2020г.;

– Второ място за есе в Национален конкурс „Завещано на Апостола“ – Хасково 2020г.;

– Второ място в Национален конкурс за детско стихотворение на тема „Моят роден край“ – София 2019г.;

– Трето място за стихотворение в Национален конкурс „България в сърцата и мечтите ни “ – Шумен 2019г.;

– Трето място в Национален конкурс „Виж моя ангел“ на Арт къща „Куклите“ – София 2020г.;

– Трето място в Национален конкурс „Възкресение Христово“-София 2019г.;

-Отлично представяне за стихотворение в Национален конкурс „Да уловиш звезда“-Сливен 2019г.;

– Отлично представяне в Международен конкурс „Аз обичам Черно море“-Несебър 2019г.;

– Отлично представяне в Национален конкурс за есе или стихотворение „Венчайте България с лаврови венци“ Казанлък 2020г.;

– Отлично представяне в Национален фестивал за изработване на автентична кукерска маска-Бургас 2020г.;

– Отлично представяне в училищния кръг на състезанието по английски език Spelling Bee;

– Отлично представяне в проекта „Предприемачество чрез наука за момичета“, организиран от ЗОНТА КЛУБ Бургас 2020г.;

– Отлично представяне в НП „Осигуряване на съвременна образователна среда“ 2019г.,  модул „Културните институции като образователна среда“;

– Отличен успех в училище;

– Участие в изключително разнообразна и богата извънкласна дейност: открити занятия в иновативните кабинети на училището; отбелязване на чествания, международни дни; водеща на събития в училище; сътрудничество с читалищната библиотека в отбелязване на годишнини от рождението или гибелта на български писатели и поети;

– Активно участие в живота на паралелката;

– Ползва се с авторитет сред ученици и учители. Успешно работи в екип.

ОУ „Христо Ботев“, с. Екзарх Антимово

 Габриела Йорданова Симеонова – VII клас:

– Отличен успех;

– Отлична дисциплина в училище;

– Активно участие в извънкласни дейности и благотворителни инициативи;

– Активно участие и отлично представяне по проекта „Подкрепа за успех“ и извънкласната работилничка „Сръчковци“.

Професионална гимназия по селско стопанство и лека промишленост, гр. Карнобат

 Хюсеин Джемил Хюсеин -12 „А“ клас

Емне Неджиб Мехмедали-11 „А“ клас

 И двамата са отлични ученици и участват активно в извънкласните дейности. Хюсеин Джемил Хюсеин е капитан на отбора по волейбол, който спечели първо място на ученическите игри в община Карнобат.

Виж още

Още новини

Вашият коментар