Спорт

Божидар Иванов втори на турнира „Янко Гюзелев”

Тринадесетият турнир по ускорен шахмат за Купа Янко Гюзелев се проведе в хотел „Аква” гр.Бургас при рекордно участие на 74 състезатели от цялата страна. Това съобщават от Шахматен клуб „Бургас“ . Турнирът е в памет на известния агробизнесмен и любител на древната игра. Той се организира от неговото семейство, с помощта на шахматния клуб „Бургас 64“. Наградният фонд тази година беше 1000 лв.

Партиите се играха по швейцарска система в осем кръга. Контролата за игра бе10 минути на състезател плюс 5 секунди добавка.

Победител с 6,5т стана бургазлията Вячеслав Тиличеев. На втора позиция, със същия брой точки се класира Божидар Иванов, председател на шахматен клуб „Маркели” Карнобат. Третото място зае Лъчезар Йорданов от ШК „Варна”. През 2018 година при мъжете първи с 6,5 т от 7 партии стана карнобатлията Божидар Иванов. През 2017 година на Божидар не му достигна само половин точка, за да вдигне купата.

Купата на победителя бе връчена от внука на Янко Гюзелев – Атанас Гюзелев.

Турнира протече при високо ниво на коректност и безупречно съдийство от Живко Жеков и Виктория Бухтеева.

От Шахматен клуб „Бургас“ благодарят на  фамилия Гюзелелеви за организацията на турнира!

На снимката от ляво надясно – Атанас Гюзелев, Лъчезар Йорданов, Вячеслав Тиличеев, Божидар Иванов, Живко Жеков