Спорт

Габриела Георгиев със сребро от „Сабята на Етрополски“

Пореден успех за Габриела Георгиева и нейната треньорка Катя Пъдарова. Габи завоюва сребърно отличие в 12-о издание на международния турнир „Сабята на Етрополски“. В него се включиха 70 млади надежди на фехтовката от България, Румъния и Австрия. На пътеките сили премериха фехтовачи от две възрастови групи – до 12 и до 17 години. Индивидуалните шампиони в надпреварата бяха излъчени след оспорвани битки и много емоции.

При момичетата до 12 години шампионка стана Преслава Алекова от Русе, среброто спечели Габриела Георгиева от Клуб по фехтовка „Маркели“ –Карнобат, а третото място разделиха Николета Добрева от Железник и Бриана Пелин от ЦСТА Букурещ (Румъния).

Победителите получиха наградите си от легендата на българската фехтовка Васил Етрополски и от Запрян Ванчев.

Състезанието се проведе с подкрепата на Министерство на младежта и спорта и спонсори. Организатори са Българска федерация по фехтовка, фехтовална академия „Васил Етрополски“ и фехтовален клуб „Свечников“.