Спорт

Карнобатски атлетки във финалната осмица на Националния шампионат

Три девойки от един клуб във финалната осмица – това не е талант, а упорит труд, постоянство и традиция. Така коментират представянето на карнобатските атлетки на Националния шампионат по хвърляния за всички възрастови групи. Той се проведе в края на месец февруари в гр. Русе. СКЛА „Атлет “ участва с четири състезателки във възрастовата група „девойки под 18 години“ в дисциплините хвърляне на чук и мятане на диск. Три от тях /Галя Христова, Евелина Генчева и Даяна Петрова/ успяха да се класират в призовата осмица в дисциплината хвърляне на чук, което им даде право да направят допълнителни три опита. В крайното класиране – 5-то място за Галя Христова, 6-то място за Евелина Генчева, 8-мо място за Даяна Петрова , 9-то място за Габриела Петрова.

Треньорката на момичетата Йорданка Тончева коментира, че Галя Христова и Евелина Генчева в тренировъчния процес показват резултати от 33м. до 35 м., а сребърната и бронзовата медалистки на шампионата са с резултати 32.14 м. и 31.47м. „Не зная дали е малшанс или шок от срещата със загражденията, които ни липсват по време на тренировка, но зная, че сме школа с традиции и съм убедена,че борбата и надпреварата във всяка тренировка ражда големите резултати. В дисциплината мятане на диск единствено Галя Христова успя да се класира във финалната осмица. Гордея се с тях и вярвам, че заедно ще успеем! Благодаря на семействата за подкрепата в тези тежки времена!“, добавя още треньорката.