Спорт

Преобразен „Карнобат“ показа, че мястото му е във „В“ група и тръгва на щурм за възход

Втора поредна победа в шампионата на Югоизточна Трета лига постигнаха възпитаниците на Георги Калоянов от „Карнобат“, след като надделяха с 2:0 в динамична и оспорвана среща над „Борислав“ /Първомай/. Домакините, които преди седмица взеха минимален успех с 1:0 над „Берое II”, играха на високи обороти, въпреки студеното време, а с играта си и новите 3 точки зарадваха своите верни привърженици, показвайки, че имат място във „В“ група, а отдалечаването от местата, водещи към изпадане, може да бъде все по-голямо, предвид потенциала и желанието за раздаване на момчетата в червени екипи.

Далечен удар на Стоян Николов в ръцете на Милко Баданов и няколко центрирания пред вратата на гостите не успяха да доведат до гол в полза на „Карнобат“ през първата част.

Състезателят на гостите от Първомай Никола Лалев пробва да застраши на няколко пъти вратата на домакините, но без успех.Рейд на Живко Илиев завърши с изстрел към вратата на „Борислав“, но отразен успешно от вратаря Баданов.

Нови силни намеси имаше и стражът на „Карнобат“ Николай Горанов, който на няколко пъти се намеси повече от успешно.

В 75-та минута подаване на Трендафил Момчилов намери Георги Калоянов в наказателното поле на „Борислав“, който не пропусна да изпрати топката в мрежата на противника.

В 82-ра минута бе свирена дузпа за нарушение срещу Ненко Петров.

Зад топката застана Живко Илиев, който хвърли в екстаз феновете на „Карнобат“, отбелязвайки за 2:0.

Само след 3 минути резултатът можеше да бъде допълнително завишен, но изстрел на резервата Антон Атанасов срещна напречната греда на вратата на „Борислав“.

С извоюваните 3 точки „Карнобат“ се изкачи на 14-то място в класирането, вече с актив от 23 т.

В следващата си среща карнобатлии ще гостуват на „Гигант“ /Съединение/, след това ще бъдат домакини на „Саяна“ /Хасково/.

„Получи се добър мач. Като игра можем и малко повече, но тепърва ще навлизаме в оптимална форма. От първото полувреме не съм доволен, но мисля, че през второто изцяло контролирахме мача, даже можехме да победим с по-голям резултат.“, коментира наставникът на „Карнобат“ Георги Калоянов.

„Доволен съм от двете поредни победи. Това беше много важен психологически момент, но като игра има още много какво да се желае. Важното е, че проявихме характер. В такива мачове, когато играем с равностойни или по-слаби от нас отбори, много е важно да се проявява такава воля за победа, каквато ние проявихме.

Тези точки са жизненоважни – срещу преки конкуренти. Мисля, че затвърдихме мястото си в групата. Паднаха късни голове, но видяхте, че и „Борислав“ /Първомай/ се бореше за победа, защото е пряк конкурент за оставане в групата.

Поздравявам момчетата, победихме заслужено.“, сподели след срещата президентът на „Карнобат“ Теодор Иванов.

„КАРНОБАТ“: Николай Горанов, Тодор Петков, Мартин Стоилов, Трендафил Момчилов, Стилиян Станчев /86 – Мирослав Йорданов/, Митко Стойков /46 – Ивайло Стойчев/, Живко Илиев, Стоян Николов, Ненко Петров /86 – Стоян Тенев/, Валентин Иванов /63 – Антон Атанасов/, Георги Калоянов /82 – Диан Хаджиев/